Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech: Pociąg może zostać zatrzymany, jeśli pasażer ma objawy COVID-19

Jeśli wśród pasażerów pociągu jest osoba z objawami wskazującymi na zakażenie koronawirusem, to władze mogą zatrzymać cały skład - wynika z nowego dekretu sanitarnego obowiązującego we Włoszech. Przepustki sanitarne są sprawdzane razem z biletami.

Na mocy najnowszego dekretu w sprawie bezpieczeństwa sanitarnego w transporcie na wielkich dworcach kolejowych, na przykład w Rzymie, Mediolanie, Florencji i innych miastach należy prowadzić kontrole przepustek sanitarnych przed wejściem pasażerów do pociągów. Tzw. Green Pass wymagany jest w pociągach dużych prędkości i w Intercity.

Zobacz też: Włochy: Duży skok zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego

Obecnie przepustki te sprawdzane są razem z biletami.

Reklama

Ponadto postanowiono, że jeśli w pociągu personel stwierdzi obecność osoby lub osób z objawami wskazującymi na COVID-19, policja kolejowa wraz z nadzorem sanitarnym może zdecydować, biorąc pod uwagę okoliczności, o zatrzymaniu pociągu , by podjąć niezbędne działania.

Musi zostać zdezynfekowany

Zanim skład ruszy w dalszą drogę, musi zostać zdezynfekowany.

Inne zalecenie to dezynfekcja wszystkich środków transportu publicznego co najmniej raz dziennie.

W przypadków taksówek i limuzyn z kierowcą maksymalna liczba pasażerów nie może być większa niż dwa, jeśli nie należą do tej samej rodziny- zaleciły ministerstwa zdrowia i infrastruktury.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne