Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech. Na intensywnej terapii niemal sami niezaszczepieni

90 procent chorych na COVID-19, przebywających obecnie na oddziałach intensywnej terapii we Włoszech, to osoby niezaszczepione - poinformowała federacja firm medycznych i szpitali. Minionej doby w kraju zanotowano 31 kolejnych zgonów.

"Ordynatorzy oddziałów intensywnej terapii mówią nam, że prawie wszyscy ich pacjenci chorzy na COVID-19, czyli 90 procent, nie jest zaszczepionych, co potwierdza, że szczepionka jest najbardziej skuteczną bronią, jaką mamy do dyspozycji w walce z pandemią i jej najgorszymi skutkami" - oświadczył prezes federacji Giovanni Migliore.

Zaznaczył zarazem, że wywołujący alarm wzrost liczby osób hospitalizowanych, w tym niektórych w ciężkim stanie potwierdza to, że nie można obniżać czujności i należy kontynuować kampanię szczepień.

Minionej doby zmarło we Włoszech 31 osób z COVID-19 i stwierdzono ponad 5600 nowych zakażeń koronawirusem w 241 tys. testów - podało ministerstwo zdrowia.

Reklama

116 tys. zakażonych więcej niż na początku lata

Na reanimacji przebywa 322 chorych, a prawie 2900 na pozostałych oddziałach covidowych.

Bilans zgonów na COVID-19, rejestrowanych we Włoszech od lutego 2020 roku, wzrósł do 128 273.

Szacuje się, że obecnie zakażonych jest co najmniej 116 tys. osób, czyli o kilkadziesiąt tysięcy więcej niż na początku lata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne