Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech. "Konieczna drastyczna redukcja kontaktów"

Włoski Instytut Służby Zdrowia zarekomendował "drastyczną redukcję kontaktów międzyludzkich i przemieszczania się". To reakcja na duży wzrost zachorowań na covid w tym kraju.

W dokumencie podsumowującym siedmiodniowy monitoring pandemii podkreślono, że najnowsze dane potwierdzają generalne pogorszenie się sytuacji w czwartym tygodniu z rzędu.

Odnotowany został wzrost ze 135 do 145 średniej liczby infekcji na 100 tysięcy mieszkańców. Coraz bardziej oddala się ona od pułapu 50 przypadków na 100 tys. osób, który pozwoliłby na otwarcie wszystkich branż.

Według ekspertów Instytutu tendencja rosnąca dotyczy całego terytorium Włoch i dlatego konieczna jest interwencja, by uniknąć szybkiego przeciążenia placówek służby zdrowia. Już w ośmiu z 20 regionów przekroczony został poziom alarmu na oddziałach intensywnej terapii.

Reklama

Regiony o wysokim ryzyku zakażeń

Krajowy wskaźnik zakaźności wirusa utrzymuje się na stabilnym poziomie 0,99. Jednak w 10 regionach wynosi on ponad 1, co oznacza, że zakażona osoba zaraża następną.

Z jednego do pięciu wzrosła liczba regionów o wysokim ryzyku zakażeń; to Lombardia, Abruzja, Marche, Piemont i Umbria.

- Wiele ognisk zakażeń w regionach to rezultat nowych wariantów - powiedział na konferencji prasowej Gianni Rezza z ministerstwa zdrowia. - Mogę tylko wyrazić zaniepokojenie przebiegiem epidemii. Musimy zachowywać wysoką czujność, a tam, gdzie to konieczne, interweniować szybko i zdecydowanie - dodał.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że w ciągu doby na COVID-19 zmarły 53 osoby i wykryto 20 499 nowych zakażeń. To najwięcej przypadków od wielu dni.

Koronawirus we Włoszech

Liczba wykonanych jednego dnia testów przekroczyła 325 tysięcy.

Bilans zgonów od początku pandemii wzrósł do 97 227.

Koronawirusa wykryto we Włoszech u 2,8 mln osób, za wyleczone uznano 2,3 mln.

Obecnie zakażone są 404 tysiące osób.

Do tej pory zaszczepiono około 4 milionów osób; dwie dawki otrzymało 1,3 mln.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje