Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech. Gwałtowny wzrost liczby zgonów i nowych zakażeń

445 zgonów na COVID-19 i 34 505 nowych zakażeń koronawirusem zanotowano ostatniej doby we Włoszech - podało w czwartek (5 listopada) ministerstwo zdrowia. Oznacza to gwałtowny wzrost liczby zmarłych i zainfekowanych. W ciągu jednego dnia wykonano 220 tys. testów.

Tak wiele osób nie zmarło jednego dnia od 23 kwietnia. Bilans zgonów od początku epidemii wzrósł do 40 192.

Koronawirusa wykryto dotychczas u 824 tys. mieszkańców Włoch. Obecnie zakażonych jest ponad 472 tys.

Na oddziałach intensywnej terapii przybyło 99 pacjentów z COVID-19. Ich łączna liczba wynosi około 2400. Hospitalizowano łącznie ponad 23 tys. osób.

Dzienny rekord w Wenecji Euganejskiej

W Lombardii jest ok. 5300 kolejnych zakażeń. Jak poinformowały regionalne służby medyczne, zajętych jest tam obecnie 525 łóżek na oddziałach intensywnej terapii z 540 przeznaczonych dla chorych na COVID-19. Ale liczba dostępnych łóżek w razie potrzeby może zostać zwiększona do 1800.

Reklama

W Wenecji Euganejskiej padł nowy dzienny rekord zakażeń: ponad 3200.

Władze stołecznego regionu Lacjum chcą wprowadzić obowiązkowe testy na koronawirusa raz w miesiącu dla osób w wieku powyżej 65 lat.

Z Rzymu Sylwia Wysocka

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy