Reklama

Reklama

Koronawirus we Włoszech. 659 osób zmarło na COVID-19 w ciągu doby

We Włoszech ostatniej doby zarejestrowano 11 212 nowych zakażeń koronawirusem. 659 osób zmarło na COVID-19 - podało włoskie ministerstwo zdrowia. Wykonanych zostało 128 tys. testów, czyli więcej niż w minionych dniach. 8 proc. z nich dało wynik pozytywny.

Oficjalny bilans pandemii w kraju to 73 029 zmarłych. Koronawirusa potwierdzono u ponad 2 mln osób, z których wyleczonych jest około 1,4 mln. Liczbę obecnie zakażonych szacuje się na co najmniej 568 tys.

Awaria i chaos w laboratorium

Reklama

W małym regionie Dolina Aosty doszło do chaosu po tym, gdy z powodu awarii technicznej w laboratorium w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia potwierdzono 61 błędnych przypadków zakażeń u osób, które faktycznie nie miały koronawirusa. 

45 z nich było w domowej izolacji, a 16 w szpitalach z powodu innych chorób. Z normalnych oddziałów pacjenci ci zostali przewiezieni na te przeznaczone dla chorych na COVID-19. Gdy błąd w diagnozowaniu wykryto, "fałszywi pozytywni" pacjenci powrócili na poprzednie oddziały i zostali odizolowani.

Szczepienia

We wtorek wieczorem do Włoch ma dotrzeć transport 470 tys. dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi. Zostaną one przywiezione na pokładzie sześciu samolotów, które wylądują na różnych lotniskach w kraju i następnie będą dostarczone do około 200 punktów szczepień. 

W pierwszej fazie preparat podawany jest pracownikom służby zdrowia oraz osobom przebywającym w domach opieki dla seniorów.

Z Rzymu Sylwia Wysocka 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy