Reklama

Reklama

Koronawirus we Francji. Resort zdrowia: Stoimy w obliczu bardzo dużej fali infekcji

Dyrektor generalny we francuskim resorcie zdrowia Jerome Salomon uważa, że kryzys koronawirusa w kraju pogłębia się. - Stoimy w obliczu bardzo dużej fali infekcji - ostrzegł w czwartek (5 listopada) podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że w walce o spowolnienie rozprzestrzeniania się zakażeń liczy się każdy dzień.

Salomon poinformował, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 58 046 nowych przypadków koronawirusa, co stanowi drugi w ciągu czterech ostatnich dni rekord. Łącznie od początku pandemii zarejestrowano we Francji 1 601 367 przypadków.

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła we Francji w ciągu doby o 363 i wyniosła łącznie od początku pandemii 39 037.

Społeczeństwo nie przestrzega ograniczeń?

Francuski minister zdrowia Olivier Veran podkreślił, że druga fala koronawirusa, która przetacza się przez Francję, będzie bardziej dotkliwa niż pierwsza, z wiosny, jeśli pozwoli się jej dalej rozprzestrzeniać w obecnym tempie.

Reklama

Dodał, że liczba osób cierpiących na COVID-19 wymagających pobytu na oddziałach intensywnej terapii osiągnie szczyt na poziomie 6 tys., jeśli społeczeństwo będzie przestrzegało nowych ograniczeń, lub dojdzie do 7 tys., gdy wirus będzie się dalej rozprzestrzeniał.

W środę we francuskich szpitalach na oddziałach intensywnej terapii znajdowało się 4 tys. chorych na COVID-19.

Pod koniec października prezydent Emmanuel Macron wprowadził dalsze ograniczenia w kraju, jednak rząd jest zdania, że społeczeństwo nie przestrzega zasad w tak pełnym stopniu, jak na wiosnę.

Lockdown we Francji

Od 30 października wprowadzono w całej Francji lockdown, nazwany kwarantanną narodową. Wszyscy obywatele mają się do 1 grudnia izolować i pozostawać w domu. Wychodzić z niego można jedynie w celach zawodowych, udając się do lekarza i apteki, w celu zrobienia zakupów z ważnych powodów rodzinnych lub mocy nakazów sądowych i administracyjnych. Wprowadzono nakaz noszenia ze sobą certyfikatu usprawiedliwiającego wyjście z domu, zawierającego szczegółowe dane osobowe, określony cel wyjścia i godzinę.

Szkoły, żłobki i przedszkola pozostają otwarte, ale wdrożone zostały bardziej surowe wytyczne sanitarne. Uczniowie powyżej szóstego roku życia mają obowiązek noszenia masek.

Uniwersytety zostały zamknięte. Mogą odbywać się na nich jedynie zajęcia praktyczne, których nie można zorganizować w sposób zdalny. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy