Reklama

Reklama

Koronawirus we Francji: Paszport covidowy obowiązkowy w kinach i teatrach

Od środy Francuzi, którzy chcą wejść do m.in. kina, teatru czy muzeum, muszą okazywać certyfikat sanitarny. Obostrzenie dotyczy wszystkich miejsc, w których zgromadzi się ponad 50 osób.

W środę wszedł w życie dekret rządowy obniżający obowiązujący wcześniej limit osób z 1000 do 50 w miejscach objętych przepustką sanitarną.

Część menedżerów kin boi się utraty widzów z powodu nowych restrykcji. Według prezesa Narodowej Federacji Kina Francuskiego Richarda Patry kina i teatry są traktowane jak czarne owce, ponieważ nie ma badań, że w tych miejscach dochodzi do zakażeń.

Obowiązek przedstawienia przepustki sanitarnej oznacza jednocześnie, że noszenie maseczek wewnątrz danych miejsc nie będzie obowiązkowe - zapewnił minister zdrowia Olivier Veran.

Reklama

Niektóre kina i muzea zapowiedziały jednak, że aby obejrzeć film lub pójść na wystawę, nadal trzeba będzie nosić maseczkę.

Paszport covidowy potrzebny też w barach i restauracjach?

Muzeum Luwr w Paryżu również zapowiedziało, że noszenie masek pozostanie obowiązkowe.

Senat pracuje obecnie nad ustawą, która wprowadzi obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego w innych miejscach publicznych, m.in. w barach, restauracjach i w części transportu publicznego.

W środę rano zebrała się natomiast Rada Obrony, organ doradczy rządu i prezydenta, która dyskutuje ewentualne wprowadzenie kolejnych obostrzeń sanitarnych w przypadku rozszerzania się epidemii koronawirusa.

Dowiedz się więcej na temat: paszport covidowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy