Reklama

Koronawirus we Francji: 4897 nowych zakażeń - najwięcej od końca kwarantanny

We Francji zgłoszono w niedzielę 4897 nowych infekcji koronawirusem; to najwyższy dobowy bilans od zakończenia w maju dwumiesięcznej kwarantanny. Minister zdrowia Olivier Veran poinformował, że najwięcej infekcji stwierdza się u osób między 20. a 40. rokiem życia.

Całkowita liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła we Francji w ciągu ostatnich 24 godzin o jeden, do 30 513. Odnotowano łącznie 242 899 infekcji.

Koronawirus wykrywany jest we Francji cztery razy częściej wśród osób poniżej 40. roku życia niż wśród osób powyżej 65. roku życia - wyjaśnił Veran w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla gazety "Journal du Dimanche", dodając, że wyższa liczba wykrytych przypadków nie wynika wyłącznie ze zwiększonej liczby przeprowadzanych testów.

Lakoniczna zapowiedź

"Nowe środki zostaną wkrótce wdrożone" - zapowiedział minister, nie rozwijając tematu.

Reklama

Veran podkreślił, że do zakażeń dochodzi obecnie głównie podczas imprez i spotkań towarzyskich, na których nie przestrzega się zasad dystansu społecznego; wcześniej w ciągu lata do infekcji najczęściej dochodziło w zakładach pracy.

Liczba infekcji koronawirusem wśród osób starszych również zaczęła rosnąć, ale Veran wykluczył kolejną całkowitą kwarantannę we Francji.


PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy