Reklama

Reklama

Koronawirus we Francji: 111 osób zmarło w ciągu doby

W ciągu ostatniej doby liczba zgonów osób zakażonych koronawirusem wzrosła o 111, do 29 547 - podało we wtorek (16 kwietnia) ministerstwo zdrowia. Dane dotyczą zmarłych w ciągu doby w szpitalach i w ciągu tygodnia w domach opieki.

Liczba osób, które zmarły w szpitalach, zwiększyła się o 38, do 19 090, w porównaniu do 29 w poniedziałek i średnio 25 w ciągu minionych siedmiu dni.

Ministerstwo podało, że w ciągu ostatniego tygodnia z powodu koronawirusa w domach opieki zmarły 73 osoby, ponad dwa razy więcej niż w poprzednim tygodniu (34).

Resort poinformował, że zmalała liczba chorych na COVID-19 znajdujących się w szpitalach - o 217, do 10 535. Spadła też liczba pacjentów z koronawirusem na oddziałach intensywnej terapii - o 26, do 820.

Reklama

Prezydent Francji Emmanuel Macron w niedzielnym orędziu do narodu ogłosił zwycięstwo nad koronawirusem. Zastrzegł jednak, że "pandemia wciąż nie jest za nami".

Od poniedziałku otwarte zostały bez ograniczeń restauracje i bary na całym terytorium Francji. Do tej pory w regionie Ile-de-France restauracje mogły przyjmować klientów jedynie w ogródkach i na tarasach. Francuzi mogą też swobodnie podróżować po Europie, a od 1 lipca będą mogli wyjeżdżać poza granice kontynentu. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama