Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Znów powyżej 4000 zakażeń

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 11 zgonów z powodu COVID-19 i wykryto kolejnych 4368 zakażeń koronawirusem - poinformował w poniedziałek po południu (21 września) brytyjski rząd.

To oznacza, że liczba zakażeń po jednym dniu przerwy znów przekroczyła - i to znacząco - poziom 4000. Poniedziałkowy bilans jest drugim najwyższym od 8 maja, nieznacznie tylko ustępując temu z soboty (19 września). Poziom 4000 nowych zakażeń w ciągu doby został przekroczony - po raz pierwszy od 8 maja - w miniony piątek (18 września), czyli zaledwie dwa tygodnie po tym, jak liczba ta minęła pułap 2000.

Anglia i Walia "przodują"

W poniedziałkowych statystykach zwraca uwagę sytuacja w Anglii, gdzie zanotowano drugą najwyższą liczbę zakażeń (3754) od połowy kwietnia, i jest ona tylko minimalnie niższa od tej z piątku, oraz w Walii, gdzie jest ona najwyższa (234) od końca kwietnia.

Reklama

Ogółem w całym kraju od początku epidemii potwierdzono 398 625 przypadków SARS-CoV-2, co jest 14. najwyższą liczbą na świecie i czwartą w Europie - za Rosją, Hiszpanią i Francją.

Liczba zgonów jest najniższa od tygodnia, ale wynika to z faktu, że bilanse podawane w niedziele i poniedziałki - obejmujące weekendy - są zwykle najniższymi w tygodniu.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecne 41 788, z czego 37 103 osoby zmarły w Anglii, 2505 - w Szkocji, 1603 - w Walii, a 577 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Liczba testów

W ciągu minionej doby wykonano ponad 219,7 tys. testów na obecność koronawirusa, a od początku epidemii już 18,7 mln. Obecne możliwości brytyjskich laboratoriów to 257,3 tys. testów na dobę.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w sobotę a godz. 17 w niedzielę i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, zaś bilans testów i zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w niedzielę a godz. 9 w poniedziałek.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje