Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Zmarło kolejnych 778 osób

W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w Wielkiej Brytanii 778 osób. Ogólna liczba zgonów w związku z zakażeniem wzrosła zatem do 12 107 - poinformowało brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans obejmuje nowo zarejestrowane zgony w ciągu ostatnich 24 godzin, między godz. 17 w niedzielę a godz. 17 w poniedziałek. Jest on nieco wyższy niż ten podany w poniedziałek, gdy poinformowano o 717 zmarłych. Ale to zarazem trzeci z kolei dzień, w którym liczna zmarłych jest w przedziale nie przekraczającym 800, podczas gdy w poprzednich czterech dniach przekraczała albo przekraczała 900, albo - raz - była bardzo blisko tego.

Nie wiadomo jednak czy jest to efekt wydłużonego świątecznego weekendu, podczas którego mogły nastąpić opóźnienia w potwierdzaniu przyczyny zgonu, czy też stabilizująca się w ostatnich dniach liczba pacjentów przyjmowanych do szpitali oraz nowo wykrywanych zakażeń zaczęła przekładać się na mniejszą liczbę zgonów.

Reklama

W niedzielę Wielka Brytania stała się piątym państwem świata, w którym liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła 10 tysięcy. Więcej jest ich tylko w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, w Hiszpanii i we Francji. Pierwszy w Wielkiej Brytanii zgon spowodowany koronawirusem miał miejsce 5 marca.

Jednocześnie brytyjskie ministerstwo zdrowia podało, że od początku epidemii przeprowadzono ponad 382,6 tys. testów na obecność koronawirusa, którym poddano prawie 302,6 tys. osób. W przypadku 93873 testów uzyskano wynik pozytywny, co oznacza wzrost o 5252 w stosunku do stanu z poprzedniego dnia. To porównywalny wzrost do tego z poprzednich kilku dni, co może oznaczać, że liczba zakażeń również się stabilizuje. Bilans nowych zakażeń obejmuje okres od godz. 9 w poniedziałek do godz. 9 we wtorek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama