Reklama

Reklama

Koronawirus w ​Wielkiej Brytanii: Rekordowy wzrost liczby zgonów i zakażeń

Kolejne 87 osób zmarło w Wielkiej Brytanii z powodu koronawirusa, w efekcie czego łączna liczba zgonów zwiększyła się do 422 - poinformowało we wtorek po południu brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła z 6650 w poniedziałek do 8077. W obu przypadkach jest to największy dobowy wzrost od początku epidemii.

Według stanu na wtorek rano, w Wielkiej Brytanii przebadano na obecność koronawirusa prawie 90,5 tys. osób.

Spośród 87 zgonów zanotowanych w ciągu ostatniej doby, 82 miały miejsce w Anglii, po dwa w Szkocji i Irlandii Północnej, zaś jeden w Walii.

Jeśli chodzi o łączny dotychczasowy bilans epidemii, to najwięcej - 385 - osób zmarło w Anglii, w tym co najmniej 116 w Londynie, 17 w Walii, 16 w Szkocji, zaś w Irlandii Północnej - cztery.

Reklama

Nowe obostrzenia

W poniedziałek wieczorem brytyjski premier Boris Johnson ogłosił, że w celu zatrzymania epidemii z domów można wychodzić tylko po zakupy, do lekarza lub apteki oraz do pracy, jeśli wykonuje się kluczowy zawód i nie może pracować zdalnie.

Raz dziennie można wyjść na spacer lub poćwiczyć, pod warunkiem, że robi się to indywidualnie lub z osobą, z którą się mieszka. Zakazane zostały też wszelkie zgromadzenia na zewnątrz z udziałem więcej niż dwóch osób, które ze sobą nie mieszkają. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne