Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Ponad 3,5 tys. zgonów poza szpitalami od początku epidemii

Do tej pory z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii zmarło 26 097 osób - poinformował brytyjski rząd. Od środy (29 kwietnia) w statystykach zaczęto uwzględniać również zgony, które miały miejsce poza szpitalami.

Zmiana metody podawania statystyk oznacza, że w porównaniu ze stanem z wtorku liczba zgonów zwiększyła się o 4 419, z czego 3 654 to te, które miały miejsce od początku epidemii do godz. 17 w poniedziałek poza szpitalami, czyli w domach opieki, domach, hospicjach i innych miejscach.

Pozostałe 765 to zgony z ostatniej doby (między godz. 17 w poniedziałek a 17 we wtorek), zarówno ze szpitali, jak i ze wszystkich innych miejsc, czyli ze względu na inną metodologię, nie można tej liczby porównywać z 586 zgonami, o których informowano we wtorek, bo te obejmowały tylko szpitale. 

Reklama

Skorygowane o zgony poza szpitalami statystyki pokazują, że dotychczas było w Wielkiej Brytanii dziewięć dni, w których zmarło ponad 1000 osób, przy czym rekordowo tragiczny był 21 kwietnia, gdy ta liczba wyniosła 1172. Według poprzedniej metodologii rekordowy był 10 kwietnia z 980 zgonami.

Trzecie miejsce na świecie pod względem liczby zgonów

Zmiana metodologii oznacza, że Wielka Brytania zajmuje obecnie trzecie miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi i Włochami - pod względem liczby zgonów z powodu koronawirusa, ale jak podkreślono podczas codziennej rządowej konferencji prasowej, te statystyki również nie mogą być w pełni porównywalne, bo różne państwa w różnych sposób liczą zmarłych.

Jeśli chodzi o poszczególne części Zjednoczonego Królestwa, to w Anglii zmarło jak do tej pory 23 550 osób, w Szkocji - 1332, w Walii - 886, zaś w Irlandii Północnej - 329.

Jednocześnie podano, że liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wynosi 165 221, co oznacza wzrost o 4 075 w stosunku do stanu z wtorku. To minimalnie większy wzrost wobec tego z wtorku (3 996), ale obie te liczby są znacznie poniżej średniego wzrostu w kwietniu. 

Bilans nowych zakażeń obejmuje 24 godziny od godz. 9 we wtorek do 9 w środę.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje