Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Obłożenie szpitali przekroczyło to z wiosennego szczytu

Jak wynika z oficjalnych danych, liczba pacjentów z COVID-19, przebywających w brytyjskich szpitalach, przekroczyła tę z okresu wiosennego szczytu zachorowań, który przypadł w kwietniu - poinformowała agencja Associated Press.

12 kwietnia w Wielkiej Brytanii hospitalizowane były 18 974 osoby z COVID-19, w poniedziałek natomiast było to 20 426 osób.

Reklama

Szef publicznej służby zdrowia (NHS) Simon Stevens oświadczył, że podlegający mu pracownicy "znów znaleźli się w oku cyklonu".

Za gwałtowny wzrost liczby zainfekowanych brytyjskie władze obwiniają mutację wirusa, która po raz pierwszy została zidentyfikowana w południowo-wschodniej Anglii.

Zaczyna brakować miejsc w szpitalach

Zdaniem Stevensa wszystkie najbardziej narażone osoby w Wielkiej Brytanii mogą zostać zaszczepione przeciw koronawirusowi do późnej wiosny 2021 roku.

Tymczasem w wielu miejscach w kraju w szpitalach zaczyna brakować wolnych miejsc. Dotyczy do zwłaszcza południowej Anglii, Szkocji i Walii. W Irlandii Północnej już kilka dni przed świętami zdarzyło się, że liczba pacjentów w szpitalach przekroczyła przewidzianą liczbę łóżek, a pacjentami, którzy przywożeni byli do szpitalnych oddziałów ratunkowych, zajmowano się w karetkach na parkingu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy