Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Najniższy bilans od pięciu dni

W ciągu ostatniej doby wykryto 12 155 nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 215 kolejnych zgonów z powodu Covid-19 - to najnowsze dane o stanie epidemii SARS-CoV-2 w Wielkiej Brytanii, przekazane przez tamtejszy rząd.

Liczba nowych zakażeń jest niższa o 3716 od bilansu z soboty i o 6507 niższa od tego z poprzedniej niedzieli. Jest także prawie trzykrotnie niższa od rekordowej statystyki z 12 listopada. Jednocześnie jest to najniższy bilans od pięciu dni i dziewiąty kolejny dzień z dobowym bilansem poniżej 20 tysięcy.

Jeśli chodzi o poszczególne części kraju, to wyraźne spadki zanotowano w Anglii, gdzie stwierdzono 10 054 nowe infekcje, i w Walii (1004), niewielki spadek w Szkocji (746), zaś nieznaczny wzrost w Irlandii Północnej (351).

Siódmy najwyższy bilans na świecie

W całym kraju liczba wykrytych od początku epidemii infekcji SARS-CoV-2 wynosi obecnie 1 617 327, co jest siódmym najwyższym bilansem na świecie - po USA, Indiach, Brazylii, Rosji, Francji i Hiszpanii.

ReklamaLiczba zgonów jest niższa o 264 od tej z soboty, co jest jednak związane z tym, że bilanse obejmujące weekendy, czyli podawane w niedziele i poniedziałki, są zwykle najniższe w tygodniu. Z kolei od bilansu z poprzedniej niedzieli jest niższa o 184, choć tamten był wyjątkowo duży, bo uwzględniono w nim zaległe zgony z poprzednich dni.

Całkowity bilans ofiar śmiertelnych wynosi obecnie 58 245, z czego 50 998 osób zmarło w Anglii, 3722 - w Szkocji, 2539 - w Walii, a 986 - w Irlandii Północnej. Pod względem liczby zgonów Wielka Brytania zajmuje piąte miejsce na świecie - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Indiami i Meksykiem.

Bilans nowych zgonów obejmuje wszystkie te, które zarejestrowano między godz. 17 w piątek a godz. 17 w sobotę i które nastąpiły w ciągu 28 dni od potwierdzenia testem obecności SARS-CoV-2, a bilans zakażeń dotyczy 24 godzin między godz. 9 w sobotę a godz. 9 w niedzielę.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańcówWasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy