Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Na COVID-19 zmarło kolejnych 359 osób

O 359 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 39 728 - poinformowało brytyjskie ministerstwo zdrowia.

Bilans obejmuje wszystkie nowo zarejestrowane zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek (1 czerwca) a godz. 17 we wtorek (2 czerwca), w przypadku których testy potwierdziły obecność koronawirusa.

Reklama

Dane z ostatnich dwóch dni wskazują na tendencję wzrostową dziennego bilansu zgonów z powodu COVID-19. Raport ministerstwa z wtorku mówił o 324 ofiarach śmiertelnych.

Działa program monitorujący

Ministerstwo poinformowało także, iż od przyszłego tygodnia dostępne będą dokładne dane z programu monitorującego, który został wdrożony w ubiegły czwartek (28 maja) i służy do wykrywania kontaktów osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem.

"Dzięki temu skontaktowaliśmy się w ciągu pierwszych sześciu dni z tysiącami osób, które dostały wskazówki, jak mają dalej postępować. W przyszłym tygodniu będziemy mogli publikować dokładne dane z tego programu" - powiedziała odpowiedzialna za projekt Diana Harding.

Ogłaszane codziennie przez ministerstwo zdrowia dane o zgonach uwzględniają tylko te przypadki, w których testy potwierdziły obecność koronawirusa. Publikowane co tydzień z półtoratygodniowym opóźnieniem dane urzędu statystycznego uwzględniają wszystkie zgony, w których koronawirus został wskazany w akcie zgonu jako główna lub kluczowa przyczyna.

Pierwsza w Europie, druga na świecie

Wielka Brytania zajmuje pierwsze miejsce w Europie i drugie na świecie - za Stanami Zjednoczonymi - pod względem liczby ofiar śmiertelnych COVID-19, oraz czwarte miejsce, jeśli chodzi o liczbę zakażeń - za Stanami Zjednoczonymi, Brazylią i Rosją.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje