Reklama

Reklama

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Dobowy bilans zakażeń powyżej 50 tysięcy

W piątek podano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 50 019 zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 160 zgonów z powodu COVID-19. To pierwszy przypadek od ponad miesiąca i drugi od połowy lipca, by dobowy bilans zakażeń przekroczył 50 tysięcy.

Od trzech tygodni liczba wykrywanych każdego dnia zakażeń systematycznie rośnie, choć procentowo nie są to aż tak duże wzrosty jak w wielu innych krajach europejskich. W ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzono łącznie 309,3 tys. infekcji, czyli o 10 proc. więcej niż w poprzednich siedmiu.

Zauważalnie natomiast spadają bilanse zgonów. Wprawdzie bieżący jest minimalnie - o trzy - wyższy od tego z poprzedniego piątku, ale łączna liczba za ostatnie siedem dni - 877 - jest o 15,5 proc. mniejsza niż była w poprzednich siedmiu.

Omikron - nowy wariant koronawirusa

W piątek minister zdrowia Sajid Javid mówił, że w Wielkiej Brytanii nie potwierdzono jeszcze żadnego przypadku nowego wariantu - nazwanego przez WHO Omikron - ale jak zastrzegł, jest bardzo prawdopodobne, że znajduje się on już także w innych krajach poza tymi, gdzie go wykryto.

Reklama

Od początku pandemii w Wielkiej Brytanii stwierdzono już 10,07 mln zakażeń, z powodu których zmarły 144 593 osoby. Pod względem wykrytych zakażeń Wielka Brytania zajmuje czwarte miejsce na świecie, pod względem zgonów - siódme.

Do tej pory pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 50,87 mln osób, drugą - 46,25 mln, a dawkę przypominającą - 16,78 mln. Stanowi to odpowiednio 88,5 proc., 80,4 proc. i 29,2 proc. mieszkańców powyżej 12. roku życia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje