Reklama

Reklama

Koronawirus w USA. Wiceprezydent Mike Pence na kwarantannie

Wiceprezydent USA Mike Pence poddał się kwarantannie po tym, jak okazało się, że u jednego z jego doradców potwierdzono zakażenie koronawirusem - przekazała w niedzielę (10 maja) agencja AP.

Dwa dni temu obecność SARS-Cov-2 stwierdzono u dwójki pracowników Białego Domu - sekretarz prasowej Pence'a Katie Miller i jej męża Stephena Millera, który jest jednym z bardziej wpływowych doradców Mike'a Pence'a.

Agencja powołuje się na informacje jednego z urzędników Białego Domu, który przekazał, że Pence wielokrotnie już poddawał się testowi na obecność koronawirusa - po raz ostatni w niedzielę, i za każdym razem uzyskiwał wynik negatywny.

Wiceprezydent USA zdecydował się jednak dochować wszelkich procedur, obowiązujących przy kontakcie z osobą zakażoną i zamierza pracować w domu.

Reklama

W sobotę kwarantannie poddało się trzech członków grupy zadaniowej amerykańskiego rządu ds. walki z koronawirusem, którzy mieli kontakt z Katie Miller i Stepherem Millerem.

Wśród trzech urzędników, którzy są na kwarantannie, jest szef amerykańskiego Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych Anthony Fauci. Pozostała dwójka to Robert Redfield, dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz szef Agencji Kontroli Leków i Żywności Stephen Hahn. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy