Reklama

Reklama

Koronawirus w USA: W ciągu doby zmarły 432 osoby

W USA na COVID-19 zmarło już 189 639 osób - wynika z bilansu prowadzonego przez Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o 432.

Jest to już trzecia doba z rzędu w USA z mniej niż 500 ofiar śmiertelnych koronawirusa.

Epidemiolodzy obawiają się, że w najbliższe dni nastąpią przyrosty w wykrywanych przypadkach SARS-CoV-2. W trakcie długiego weekendu ze Świętem Pracy (Labor Day) w poniedziałek Amerykanie często nie przestrzegali ich zaleceń i nie zachowywali dystansu w barach i restauracjach.

W Stanach Zjednoczonych od początku epidemii wykryto ponad 6,3 mln przypadków koronawirusa. Ponad pół miliona z nich przypada na dzieci.

Reklama

Ugur Sahin, dyrektor generalny i współzałożyciel opracowującej szczepionkę na koronawirusa firmy BioNTech uważa, że może być ona gotowa do zatwierdzenia na amerykańskim rynku w połowie października lub na początku listopada.

"Uważam tę szczepionkę za prawie idealną" - powiedział we wtorek Sahin stacji CNN o projekcie opracowywanym przez niemiecką BioNTech i amerykańskiego giganta farmaceutycznego Pfizer.

Firmy te planują dostarczyć 100 milionów dawek szczepionki do końca roku. Do końca 2021 roku zamierzają wyprodukować 1,3 miliarda dawek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL