Reklama

Reklama

Koronawirus w USA. Nowy rekord. Eksperci zaniepokojeni

Stany Zjednoczone odnotowały w sobotę (11 lipca) 66 528 nowych przypadków COVID-19 w ciągu 24 godzin. To nowy rekord w kraju najciężej dotkniętym pandemią na świecie - wynika z bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Eksperci, zaniepokojeni danymi, twierdzą, że epidemia wymknęła się spod kontroli.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa od początku pandemii wyniosła w sobotę 3 242 073. Liczba zgonów wzrosła do 134 729, o 760 więcej niż w piątek (10 lipca).

W tych stanach statystyki są najgorsze

Dobowa liczba nowych wykrytych zakażeń przekroczyła 60 tys. już piąty dzień z rzędu. Eksperci obawiają się, że w nadchodzących dniach przyczyni się to do gwałtownego wzrostu w dziennych bilansach zgonów. Uważają, że w Stanach Zjednoczonych epidemia wymknęła się spod kontroli w kilku stanach.

Główny specjalista ds. chorób zakaźnych w rządzie USA, Anthony Fauci, od kilku dni w wywiadach ostrzega, że sytuacja epidemiologiczna w kraju szybko się pogarsza. "Jako kraj, porównując się z innymi, nie uważam, że wypadamy dobrze" - ocenił w wywiadzie dla portalu FiveThirtyEight.

Reklama

Najgorsze statystyki odnotowywane są obecnie na Florydzie, w Arizonie, Kalifornii oraz w Teksasie.

Trump w maseczce

W sobotę prezydent Donald Trump po raz pierwszy nosił maskę podczas wizyty w szpitalu wojskowym w pobliżu Waszyngtonu.

Trump, który bagatelizował dotkliwość pandemii, do tej pory niechętnie podejmował takie środki zapobiegawcze, podobnie jak wielu jego zwolenników.

Dwie trzecie Amerykanów, według piątkowego sondażu ABC, krytycznie ocenia politykę Trumpa w sprawie pandemii, zaś sondaże wyborcze dają jego przeciwnikowi - demokracie Joe Bidenowi - średnio dziewięć punktów przewagi.

***

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje