Reklama

Reklama

Koronawirus w USA. Nowy bilans i reakcja na mutację z Wielkiej Brytanii

3401 ofiar śmiertelnych choroby COVID-19 zarejestrowano ostatniej doby w Stanach Zjednoczonych - poinformował w środę w nocy Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) w Baltimore. Obecność koronawirusa potwierdzono u 195 033 kolejnych osób.

Amerykańska uczelnia podała, że od wybuchu epidemii w USA odnotowano łącznie 18 mln 410 130 przypadków zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 325 829.

Kwarantanna dla przyjezdnych

W środę burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio ogłosił obowiązek kwarantanny dla przybyszów z Wielkiej Brytanii. Stosowanie się do tego wymogu mają sprawdzać w każdym hotelu lub mieszkaniu przyjezdnych funkcjonariusze biura szeryfa. Lekceważenie przepisu grozi karą w wysokości 1000 dolarów za każdy dzień.

Wszyscy podróżujący z zagranicy muszą podać swoje dane kontaktowe po przybyciu do miasta. Zgodnie z przepisami stanowymi ludzie przybywający z większości stanów i krajów muszą odbyć kwarantannę przez dwa tygodnie. Mogą ten termin skrócić, poddając się testom, które przyniosą wynik negatywny na obecność COVID-19.

Reklama

Nowy wariant koronawirusa

Miejska służba zdrowia w Nowym Jorku niepokoi się odkryciem nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii, co skłoniło tamtejsze władze do wprowadzenia blokad w większości kraju. Niedawno zidentyfikowano tam również dwa przypadki nowej mutacji wirusa pochodzące z Republiki Południowej Afryki. Wczesne badania wskazują na to, że łatwiej się nimi zarazić. W Ameryce nie stwierdzono jeszcze obecności nowej mutacji.

- Nie możemy ryzykować zakażenia od żadnych podróżnych, szczególnie od przybywających z Wielkiej Brytanii - podkreślił burmistrz.

Kontrole kierowców

Podobnie jak w poprzednich okresach świątecznych zastępcy szeryfa będą monitorować sytuację na głównych węzłach komunikacyjnych - lotniskach, dworcach kolejowych, zajezdniach autobusowych i na przejazdach przez mosty. Mają informować podróżnych o stanowych zasadach kwarantanny i udzielać związanych z tymi informacji.

Według de Blasio Biuro Szeryfa zatrzymało 10 000 kierowców na punktach kontrolnych. Jak wyjaśnił, funkcjonariusze powiadamiają przybyszów w ramach kampanii egzekwowania prawa i świadomości społecznej o obowiązujących przepisach.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy