Reklama

Reklama

Koronawirus w USA. Najniższy dobowy bilans od miesiąca

W ciągu minionej doby liczba zgonów z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 1015 - wynika z bilansu ogłoszonego przez Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To najniższy 24-godzinny przyrost od miesiąca.

Od początku epidemii w USA zmarło 68 689 osób, które zachorowały na COVID-19.

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono do tej pory ponad 1,1 mln testów na obecność koronawirusa, które potwierdziły zakażenie. W ciągu doby liczba ta zwiększyła się o ok. 23 tys. Od kilku tygodni dobowy przyrost nowych wykrytych przypadków oscyluje w granicach od 20 do 30 tys.

Największe ognisko epidemii wciąż w Nowym Jorku

Łącznie w USA wykonano ponad 7,2 mln testów. Z tej liczby ponad milion przypada na stan Nowy Jork, największe ognisko epidemii. Na COVID-19 zmarło tam dotychczas 24 999 osób.

Najnowsze dobowe dane obejmują 24 godziny od godz. 2:30 czasu polskiego w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Reklama

Dziennie umierać będzie trzy tys. Amerykanów

Zgodnie z nowymi szacunkami amerykańskiego rządu na początku czerwca na kororonawirusa dziennie umierać będzie trzy tys. Amerykanów. Dostęp do tych przewidywań uzyskały media w USA, m.in. dziennik "New York Times" i portal The Hill. Liczba ta znacznie przewyższa dotychczasowe rządowe prognozy.

"Nie mówimy nawet o drugiej fali, mówimy o pierwszej, która jeszcze się nie skończyła i staje się jeszcze gorsza" - przekazał The Hill anonimowo były pracownik resortu zdrowia i służb społecznych (HHS). 

Wielu ekspertów uważa, że jedną z przyczyn wzrostu dziennego bilansu ofiar śmiertelnych będzie stopniowe otwieranie gospodarki rozpoczęte lub planowane w ponad 30 amerykańskich stanach.

Dwukrotnie podwyższone statystyki

Swoje szacunki podniósł w poniedziałek niemal dwukrotnie University of Washington. Według modelu tej uczelni w Seattle do sierpnia w Stanach Zjednoczonych umrze blisko 135 tys. Amerykanów zakażonych SARS-CoV-2.

"Z powodu koronawirusa śmierć może ponieść od 75 do nawet 100 tys. Amerykanów" - ocenił w niedzielę prezydent USA Donald Trump. Wcześniejsze prezydent mówił o ok. 60-70 tys. ofiarach śmiertelnych epidemii.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy