Reklama

Reklama

Koronawirus w USA. Liczba zakażeń przekroczyła dwa miliony

W ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa w USA zmarły 1082 osoby - poinformował w środę wieczorem czasu lokalnego (10 czerwca), w codziennym bilansie, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa. Tym samym liczba przypadków śmiertelnych wzrosła w USA do 112 833, a łączna liczba zakażeń od początku pandemii przekroczyła dwa miliony.

Stany Zjednoczone to kraj najbardziej dotknięty koronawirusem, zarówno pod względem liczby zgonów, jak i zdiagnozowanych przypadków. Codzienne rejestruje się tam około 20 tysięcy nowych infekcji.

Prezydent USA Donald Trump stoi na stanowisku, że jego kraj "w znacznym stopniu przezwyciężył" kryzys i wzywa gubernatorów do złagodzenia ograniczeń w swoich stanach.

Według naukowców z University of Massachusetts 4 lipca, w dniu amerykańskiego święta narodowego, liczba zgonów na COVID-19 w USA powinna zbliżyć się do 130 tysięcy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Reklama

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy