Reklama

Reklama

Koronawirus w USA. 70-latek zmarł tuż po podaniu szczepionki na COVID-19. "Nie wykazywał reakcji alergicznych"

W ośrodku szczepień w Hudson Yards zmarł 70-letni mężczyzna. Do zgonu doszło 25 minut po tym, jak senior otrzymał szczepionkę przeciw COVID-19. Nie zauważono u niego żadnych oznak reakcji alergicznej.

Jak poinformował komisarz ds. Zdrowia stanu Nowy Jork Howard Zucker mężczyzna upadł, opuszczając w niedzielę ośrodek szczepień w Hudson Yards. Stało się to ok. 25 minut po tym, kiedy otrzymał zastrzyk.

- Ochrona i ratownicy rzucili się w jego stronę w ciągu kilku sekund, jednak mężczyzna zmarł wkrótce lokalnym szpitalu - cytuje Zuckera lokalna telewizja News 10.

Przedstawiciele nowojorskiej straży pożarnej (FDNY) stwierdzili, że mężczyzna został zabrany do szpitala w niedzielę tuż przed godz. 11 rano.

Jak wyjaśnił Zucker, do incydentu doszło około 25 minut po zaszczepieniu mężczyzny, po wymaganym 15-minutowym okresie obserwacji.

Reklama

Nie miał reakcji alergicznej na szczepionkę

- Nie wykazywał żadnych niepożądanych reakcji ani żadnych objawów zaniepokojenia. Wstępne oznaki wskazują, że mężczyzna nie miał żadnej reakcji alergicznej na szczepionkę - dodał komisarz.

Argumentował, że i on sam i inni eksperci ds. zdrowia publicznego zgadzają się, że szczepionka przeciwko koronawirusowi jest bezpieczna.

- Zachęcam wszystkich kwalifikujących się nowojorczyków do zaszczepienia się - apelował Zucker.

Zobacz też: Szczepionki Pfizer. Jest decyzja Komisji Europejskiej

Koronawirus w USA

W Baltimore, w stanie Maryland, Uniwersytet Johnsa Hopkinsa (UJH) poinformował w poniedziałek w nocy, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 1268 ofiar śmiertelnych COVID-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 86 928 kolejnych osób.

Amerykańska uczelnia szacuje, że od wybuchu epidemii w Stanach Zjednoczonych odnotowano łącznie 27 mln 088 044 przypadki zakażenia wirusem. Liczba ofiar śmiertelnych sięga 464 845.

Ponad 106 mln zakażeń

Jednocześnie zgodnie z danymi UJH na całym świecie z powodu COVID-19 zmarło do tej pory 2 324 794 osób. Globalna liczba przypadków wirusa wynosi 106 mln 455 846.

Zobacz też: Wstrzymują szczepienia AstraZeneką. Jest reakcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy