Reklama

Reklama

Koronawirus. W tych krajach zanotowano największy wzrost przypadków

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na świecie przekroczyła 240 tys. Z powodu SARS-CoV-2 śmierć poniosło już ponad 9,9 tys. osób. W czwartek w Polsce zarejestrowano największy dobowy przyrost zakażeń. Najwięcej nowych przypadków zanotowano natomiast kolejno we Włoszech, w Niemczech i Hiszpanii.

Worldometer, prowadzony przez międzynarodowy zespół programistów, badaczy i wolontariuszy, ma na celu udostępnianie różnego rodzaju danych z całego świata, "na żywo". Możemy znaleźć tam m.in. informacje na temat urodzeń, zgonów, liczby wydanych w tym roku książek czy, oczywiście w ostatnich miesiącach, danych na temat rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

W czwartek 19 marca w Polsce odnotowano największy dobowy przyrost zakażeń - 70 nowych przypadków.

W których państwach również zanotowano niepokojącą liczbę nowych przypadków wirusa SARS-CoV-2?

Reklama

Niepokojące liczby

Najwięcej nowych przypadków w czwartek zanotowano we Włoszech - jak podaje Worldometer, dokładnie 5 322. Niepokoi zwłaszcza dobowa liczba zgonów - 427. Łączna liczba zmarłych w tym kraju przewyższyła już taki bilans zanotowany w Chinach. Najtrudniejsza sytuacja wciąż występuje w regionie Lombardia.

Znaczny wzrost zakażeń zarejestrowano także u sąsiada Polski - w Niemczech - 2 982. W czwartek zmarło tam 16 osób.

Wzrasta też liczba zachorowań w Hiszpanii. W czwartek liczba nowych przypadków zwiększyła się o 2 626. Zmarło 165 osób.

Z koronawirusem walczą również Amerykanie. W czwartek w USA stwierdzono 2 173 nowych zakażeń. Liczba zgonów tylko tego dnia wyniosła 21.

We Francji, w rubryce "nowe przypadki", wpisano 1 861 zakażonych osób. Aż 108 zmarło.

Tuż za "pierwszą piątką" znajduje się w czwartek Iran, gdzie władze zanotowały 1 046 nowych przypadków. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o 149. Dalej, gdy mówimy o liczbie nowych przypadków, znalazły się: Szwajcaria, Wielka Brytania czy Austria.

A gdy mówimy o liczbie zgonów spowodowanych koronawirusem w ciągu jednego dnia?

"Pierwsza piątka" przedstawia się następująco: Włochy - 427, Hiszpania - 165, Iran - 149, Francja - 108, Wielka Brytania - 40.

Reklama

Reklama

Reklama