Reklama

Reklama

Koronawirus w Rosji. Za dwa tygodnie zabraknie miejsc w szpitalach w Moskwie

W ciągu najbliższych dwóch tygodni może zabraknąć łóżek w moskiewskich szpitalach – alarmują władze rosyjskiej stolicy. I to nawet mimo tego, że ma powstać dodatkowo ponad 20 tys. miejsc dla chorych.

W najnowszym komunikacie służby medyczne obawiają się, że może to nie wystarczyć. Tymczasem, zgodnie z przewidywaniami, największy kryzys ma nastąpić w Moskwie za dwa-trzy tygodnie. Stolica jest najbardziej dotknięta koronawirusem w Rosji.

Jak mówił w wywiadzie dla telewizji publicznej rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, "sytuacja zarówno w Moskwie, jak i Petersburgu, jest napięta". A dzieje się tak dlatego, że liczba chorych ciągle rośnie.

W poniedziałek władze Moskwy poinformowały, że w mieście zmarło 13 osób z powodu koronawirus, co oznacza, że liczba ofiar epidemii w stolicy Rosji wzrosła do 95.

Reklama

Niepokojąco zabrzmiały też słowa prezydent Władimira Putina, który przyznał, że sytuacja z koronawirusem rozwija się w Rosji "w nie najlepszym kierunku" oraz że szczyt epidemii nie został jeszcze osiągnięty.

W Moskwie, na którą przypada ponad 60 proc. zakażeń koronawirusem w Rosji, od poniedziałku weszły w życie przepisy mające ograniczyć rozszerzanie się infekcji. Zawieszają pracę kolejne przedsiębiorstwa, do poruszania się po mieście będą od 15 kwietna potrzebne elektroniczne przepustki.

Potem jednak okazało się, że z 3,2 mln takich zezwoleń około 900 tys. musi być anulowanych z powodu błędnych lub fałszywych danych.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy