Reklama

Reklama

Koronawirus w Rosji: W obwodzie moskiewskim do szpitali trafia 600-750 zakażonych dziennie

Liczba pacjentów hospitalizowanych w obwodzie moskiewskim, u których wykryto zakażenie koronawirusem, jest wysoka. Jak poinformował w piątek (15 maja) gubernator Andrej Worobiow na antenie telewizji Rossija-1, codziennie na oddziały trafia tam od 600 do 750 osób.

"Kłopot polega na tym, że u nas już wcześniej były wysokie wskaźniki hospitalizacji. Dziennie hospitalizujemy 600, 700, 750 pacjentów. Dobra wiadomość jest taka, że szybko postępują wypisy ze szpitali" - powiedział.

Gubernator dodał, że wraz ze wzrostem liczby łóżek, największym problemem regionu jest kwestia personelu.

Dobra płaca i ryzyko

"Szukamy lekarzy, zapraszamy lekarzy. Nadal mamy regionalną dopłatę, więc lekarz w szpitalu otrzymuje gdzieś w okolicach 250 tys. rubli, w klinice lekarz otrzymuje plus-minus 150 tys. rubli. Dobra płaca, ale ryzyko jest oczywiście poważne" - powiedział.

Reklama

W obwodzie moskiewskim w piątek zanotowano rekordowy dobowy przyrost osób, które wyzdrowiały - 481. Całkowita liczba ozdrowieńców wyniosła 2468. Dotychczas w obwodzie zarejestrowano 25 525 przypadków zakażenia koronawirusem, 253 pacjentów zmarło.

Rosja jest obecnie na drugim miejscu na świecie, za USA, wśród państw z największą liczbą zakażeń koronawirusem. Według wyliczeń agencji Reutera zakażone są tam 262 843 osoby, a zmarło 2418.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy