Reklama

Reklama

Koronawirus w Rosji: Ponad 5 tys. zakażonych

Liczba zakażeń koronawirusem w Rosji według stanu na niedzielę wynosi 5 389 - poinformował sztab powołany przez władze. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano 658 nowych zachorowań, z czego 536 w Moskwie. Od początku pandemii zmarło 45 osób, wyzdrowiało 355.

45 nowych przypadków koronawirusa wykryto w obwodzie moskiewskim, 22 przypadki - w obwodzie niżnienowogrodzkim, a 20 - w drugim co do wielkości mieście Rosji, Petersburgu. Po dziesięć zachorowań odnotowano w obwodzie tulskim i leningradzkim. Po kilka przypadków odnotowano w regionach Syberii, na Dalekim Wschodzie i na Kamczatce, a także na anektowanym Krymie, który Moskwa zalicza do podmiotów Federacji Rosyjskiej.

Wcześniej w niedzielę władze Moskwy poinformowały o 536 nowych przypadkach koronawirusa zarejestrowanych w stolicy. Na Moskwę przypada 87 proc. ogółu chorych w Rosji.

Reklama

Mer Siergiej Sobianin powiedział, że stolica znajduje się w najwyższej w grupie ryzyka, jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jest tak dlatego, że przez miasto przejeżdżała ogromna liczba ludzi, z których wielu było zakażonych. Moskwa według oficjalnych statystyk liczy 15 milionów mieszkańców, nieoficjalnie ocenia się, że jest to kilka milionów więcej.

Z Moskwy Anna Wróbel 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy