Reklama

Reklama

Koronawirus w Portugalii. Zakażone 10 proc. społeczeństwa

Portugalia zmaga się z epidemią koronawirusa. Jak przekazało Ministerstwo Zdrowia tego kraju, aktywnie zakażonych jest ponad milion obywateli.

W Portugalii w poniedziałek zanotowano ponad milion osób aktualnie zakażonych koronawirusem. Oznacza to, że na kwarantannie znajduje się obecnie blisko 10 proc. populacji tego kraju, czyli nienotowana liczba od początku pandemii.

Koronawirus w Portugalii. Zakażone 10 proc. populacji

Jak oszacowało ministerstwo zdrowia w liczącej 10,3 mln obywateli Portugalii, tak wysoki odsetek chorych na COVID-19 obywateli występuje w tym kraju po raz pierwszy. Zgodnie z danymi służb medycznych Portugalii po notowanych w minionym tygodniu rekordowych wzrostach dobowych infekcji, przekraczających poziom 58 tys., podczas ostatniej doby potwierdzono 32,7 tys. zakażeń. Od niedzieli zmarło 44 pacjentów chorych na Covid-19.

Reklama

W sumie w Portugalii, gdzie dotychczas potwierdzono już 2,2 mln zakażeń, wskutek koronawirusa śmierć poniosło 19,6 tys. obywateli.

Koronawirus w Portugalii. Nowe restrykcje

Tymczasem w poniedziałek wieczorem rządowa Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS) w Lizbonie ogłosiła nową zasadę, dotyczącą pracowników portugalskiej służby medycznej. Przewiduje ona konieczność natychmiastowego poddania się kwarantannie po kontakcie z osobą, u której potwierdzono infekcję koronawirusem.

Wyjątek od nowej zasady stanowią pracownicy służby zdrowia, którzy byli zakażeni w ciągu ostatniego półrocza lub co najmniej 14 dni temu przyjęli dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy