Reklama

Reklama

Koronawirus w Portugalii. Seria nowych obostrzeń

Portugalia wprowadziła nowe obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. Restrykcje dotknęły m.in. szkoły. Te będą działać najwcześniej od poniedziałku 10 stycznia.

Od poniedziałku w Portugalii obowiązują nowe restrykcje sanitarne wraz z nasileniem się piątej fali pandemii COVID-19. Co najmniej przez tydzień nie będą funkcjonowały placówki oświatowe.

Koronawirus w Portugalii. Nowe obostrzenia

Według nowych założeń działalność szkół zostanie wznowiona prawdopodobnie 10 stycznia. Decyzję w sprawie ewentualnej zmiany tego terminu powinien do czwartku podjąć rząd premiera Antonia Costy.

Od poniedziałku większość urzędników instytucji publicznych wykonuje swoje zadania w ramach telepracy. Sytuacja ta dotyczy osób, które nie mają bezpośredniego kontaktu z petentami.

Reklama

Nowe przepisy zobowiązują mieszkańców Portugalii do posiadania certyfikatów potwierdzających szczepienie przeciwko COVID-19, jeśli chcą udać się do lokalu gastronomicznego lub zamieszkać w hotelu. Wymóg ten dotyczy również osób odwiedzających placówki kultury.

Koronawirus. Portugalia z nowymi obostrzeniami. Powodem liczba zakażeń

Z kolei ważnego testu na COVID-19 portugalskie służby medyczne wymagają w przypadku osób odwiedzających chorych w szpitalach czy pensjonariuszy domów opieki. Dokument ten muszą posiadać również uczestnicy przyjęć organizowanych przez firmy, a także wesel i chrzcin.

Rząd Portugalii uzasadnia wprowadzenie nowych restrykcji koniecznością ograniczenia kontaktów społecznych w związku z wciąż wysokim poziomem zakażeń koronawirusem. W niedzielę ich dobowa liczba sięgnęła 11 tys.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy