Reklama

Reklama

Koronawirus w Portugalii. Rząd zapowiada nowe restrykcje

Jak poinformował rząd Portugalii, we wtorek odnotowano największą od początku epidemii koronawirusa liczbę pacjentów na szpitalnych oddziałach intensywnej terapii - 431. Władze podkreśliły konieczność wprowadzenia dodatkowych restrykcji epidemicznych.

W komunikacie wydanym we wtorek (17 listopada) ministerstwo zdrowia ogłosiło, że podczas ostatniej doby utrzymała się wysoka dynamika zgonów na COVID-19. O ile pomiędzy niedzielą a poniedziałkiem zmarła rekordowa dzienna liczba osób - 91, to już podczas kolejnych 24 godzin ofiar śmiertelnych było 81.

W sumie w Portugalii do wtorkowego popołudnia zmarły po infekcji koronawirusem 3553 osoby. Zakażonych zostało łącznie 230,1 tys. osób. Od poniedziałku liczba infekcji zwiększyła się o kolejne 4452 przypadki. 

Trudna doba

Podczas ostatniej doby do rekordowego poziomu wzrosła liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich tam już 431. W sumie w portugalskich szpitalach leczy się obecnie 3028 osób, które zostały zainfekowane SARS-CoV-2. 

Reklama

Dodatkowe restrykcje

W czasie wtorkowej rozmowy z telewizją SIC minister gospodarki i cyfryzacji Pedro Siza Vieira zapowiedział, że w związku z wciąż wysoką liczba zakażeń rząd nosi się z zamiarem wprowadzenia dodatkowych restrykcji epidemicznych dla regionów kraju najbardziej doświadczonych przez COVID-19.

Siza Vieira wyjaśnił, że zostaną one wprowadzone w tych powiatach, w których podczas ostatnich dwóch tygodni na 100 tys. mieszkańców przypadało ponad 240 infekcji.- To powinny być obostrzenia, które uzupełnią już istniejące na terenach najbardziej dotkniętych przez epidemię koronawirusa dodał minister.

Poważne ograniczenia

W 191 powiatach Portugalii, gdzie mieszka ponad 80 proc. populacji kraju, obowiązuje zakaz wychodzenia z domów w dni robocze pomiędzy godz. 23 a 5, a także w weekendy pomiędzy 13 a 5. Na terenach tych występują też ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli bez uzasadnionych powodów, takich jak konieczność udania się do pracy, szkoły, lekarza lub na zakupy.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy