Reklama

Reklama

Koronawirus w Portugalii. Rząd koryguje liczbę zakażonych

W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło w Portugalii 16 osób. Łączna liczba zgonów będących efektem zakażenia SARS-CoV-2 wynosi już w kraju 1023 – poinformowała w sobotę minister zdrowia Marta Temido, ujawniając, że rząd skorygował liczbę infekcji.

Podczas konferencji prasowej w Lizbonie Temido wyjaśniła, że korekta liczby osób, nastąpiła wskutek dopatrzenia się przez ministerstwo zdrowia błędu we wcześniejszych statystykach dotyczących zakażeń.

Temido poinformowała, że po 26 kwietnia część podawanych przez jej resort przypadków zakażenia została już wcześniej uwzględniona w statystykach.

Szefowa resortu zdrowia stwierdziła, że po ponownym przeliczeniu wszystkich przypadków zakażeń liczba dotychczasowych infekcji wynosi w Portugalii 25 190. Przypomniała, że w piątek kierowane przez nią ministerstwo szacowało łączną liczbę zakażeń SARS-CoV-2 na 25 351.

Reklama

"W dalszym ciągu notujemy spadek osób hospitalizowanych z powodu zachorowania na COVID-19. W sobotę w szpitalach jest 855 osób zakażonych koronawirusem, z których 150 na oddziałach intensywnej terapii" - dodała Temido.

Według służb sanitarnych Portugalii pomiędzy piątkiem a sobotą za osoby zdrowe uznano kolejne 24 osoby zakażone koronawirusem. Łączna liczba pacjentów, którzy przebyli Covid-19 wynosi 1671.

Z Lizbony Marcin Zatyka

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy