Reklama

Reklama

Koronawirus w Portugalii. Potwierdzono dwa pierwsze przypadki

W poniedziałek rano władze sanitarne Portugalii potwierdziły dwa pierwsze przypadki koronawirusa w tym kraju. Zakażeni Covid-19 mężczyźni znajdują się w dwóch szpitalach w Porto - przekazało ministerstwo zdrowia.

Obaj zakażeni koronawirusem podróżowali w ostatnich dniach po Europie. Pierwszy to 60-letni lekarz, który przebywał w lutym we Włoszech, drugi zaś to 33-letni mężczyzna, który podróżował po Hiszpanii. 

Reklama

Władze Portugalii i Hiszpanii potwierdzają, że prowadzą również dochodzenie w sprawie zakażenia koronawirusem 70-letniego chilijskiego pisarza Luisa Sepulvedy, rezydującego w hiszpańskiej Asturii. Po powrocie do Hiszpanii z organizowanych w dystrykcie Porto targach książki został on hospitalizowany z powodu zakażenia koronawirusem.  

W poniedziałek rano portugalskie ministerstwo zdrowia potwierdziło, że dwutygodniowej kwarantannie zostało już poddanych czterech pracowników wydawnictwa Porto Editora, którzy mieli kontakt z Sepulvedą. 

W niedzielę wieczorem rządowa agenda Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS) w Lizbonie zaapelowała do osób, które miały kontakt ze znanym pisarzem do zgłaszania się na całodobową infolinię tej instytucji w celu ustalenia grona osób potencjalnie zainfekowanych koronawirusem. Dotychczas część portugalskich komentatorów wskazywała, że Sepulveda zaraził się Covid-19 w Hiszpanii, gdzie zainfekowanych jest już 86 osób. 

W poniedziałek portugalski rząd Antonia Costy poinformował o planie ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa poprzez m.in. skierowanie części urzędników państwowych i samorządowych do pracy w domach. Mieliby oni wykonywać pracę za pośrednictwem internetu bez utraty prawa do całości pensji.     

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje