Reklama

Reklama

Koronawirus w Portugalii. Paraliż służby zdrowia. Chorzy trafią do Hiszpanii, pomoc zaoferowała Austria

Chorzy na COVID-19 Portugalczycy mieszkający w strefie przygranicznej są kierowani do szpitali w Hiszpanii - poinformowały służby medyczne hiszpańskiego regionu Galicja. Władzom Portugalii, której służbę zdrowia sparaliżowała pandemia, pomoc zaoferował też rząd Austrii.

W niedzielnym tweecie austriacki kanclerz Sebastian Kurz potwierdził, że służby medyczne jego kraju wyraziły gotowość do przyjęcia portugalskich pacjentów wymagających intensywnej terapii medycznej.

Portugalskich pacjentów przyjmują już szpitale Galicji, na północnym zachodzie Hiszpanii. Tamtejsze służby medyczne wskazują, że akceptowani są chorzy ze strefy przygranicznej.

Przedstawiciele szpitali, cytowani m.in. przez regionalny dziennik "La Voz de Galicia", przyznają, że w ostatnich godzinach wzrosła liczba karetek pogotowia dowożących pacjentów z Portugalii.

Reklama

W ciągu ostatniej doby 9,5 tys. nowych zakażonych

Tymczasem lizbońskie radio Observador twierdzi, że w najbliższych dniach portugalska służba zdrowia powinna otrzymać także wsparcie od niemieckich lekarzy wojskowych. Wraz z nimi do Portugalii powinien przylecieć też sprzęt medyczny.

Z niedzielnego komunikatu resortu zdrowia Portugalii wynika, że na oddziałach intensywnej terapii przebywa obecnie rekordowa liczba pacjentów - 858. Podczas minionej doby zmarło 303 zainfekowanych, stwierdzono niemal 9,5 tys. nowych zakażeń.

W sumie w Portugalii zanotowano już 12,4 tys. ofiar śmiertelnych koronawirusa oraz 720,5 tys. infekcji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL