Reklama

Reklama

Koronawirus w Norwegii. Oslo z najsurowszymi restrykcjami od początku pandemii

W Oslo - stolicy Norwegii - będą obowiązywać najsurowsze od początku pandemii restrykcje koronawirusowe. W domu będzie można przyjmować jedynie do dwóch gości. Decyzję przekazał burmistrz miasta Raymond Johansen.

- Wiem, że to bardzo restrykcyjny środek, ale wielu ludzi spotykało się na prywatnych imprezach w domu i nawiązywało zbyt dużo nowych kontaktów - oświadczył na specjalnie zwołanej konferencji Johansen.

Nadzorujący służbę zdrowia w Oslo Robert Steen podkreślił, że miasto znajduje się obecnie "w najpoważniej sytuacji od roku z powodu rozprzestrzenienia się brytyjskiej wersji koronawirusa". - Do szpitali przyjmujemy coraz młodszych pacjentów z COVID-19. Po raz pierwszy mamy pacjentów urodzonych w latach 90. - stwierdził Steen.

Do 7 kwietnia

Jak wskazują statystyki, za 30-40 proc. nowych zakażeń w Oslo odpowiadają dzieci w wieku 6-12 lat. Władze miasta ponownie od środy wprowadzą nauczanie na dystans w starszych klasach szkół podstawowych oraz w szkołach średnich. Przedszkola i świetlice będą zamknięte w tygodniu wielkanocnym.

Reklama

Ponadto zdecydowano o przedłużeniu wszystkich dotychczasowych restrykcji w mieście do 7 kwietnia. Zamknięte pozostają sklepy (oprócz spożywczych), restauracje, placówki kulturalne oraz siłownie.

Ostatnie dane

W ubiegłym tygodniu w Oslo na COVID-19 przebadanych zostało 50 tys. osób, z czego u 1967 wynik testu był pozytywny. To najwyższa liczba zakażeń w stolicy Norwegii od początku pandemii.

Liczba nowych przypadków koronawirusa rośnie również w regionie Viken, który okala Oslo. Stolica Norwegii wraz z Viken odpowiadają za 82 proc. przypadków COVID-19 w Norwegii, a obszary te zamieszkuje 2,1 mln Norwegów, czyli 40 proc. populacji.

W poniedziałek wieczorem minister zdrowia Bent Hoye poinformował o wprowadzeniu surowych restrykcji również w 51 gminach w Viken.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy