Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. Tak wielu zgonów nie było od początku pandemii

Minionej doby odnotowano w Niemczech ponad 31 tysięcy zakażeń koronawirusem. Zmarło 1188 osób - to największa liczba zgonów z powodu COVID-19 od początku pandemii. Angela Merkel powiedziała, że w następnych tygodniach sytuacja może się zaostrzyć.

- Najtrudniejsze miesiące są dopiero przed nami, ale szczepionki dają spore nadzieje na poprawę sytuacji - powiedziała kanclerz Merkel podczas spotkania liderów siostrzanej CSU.

Lockdown do końca stycznia

Reklama

We wtorek niemiecka kanclerz porozumiała się z premierami landów w sprawie przedłużenia twardego lockdownu do końca stycznia. 

Od połowy grudnia otwarte są jedynie apteki, banki i sklepy z artykułami pierwszej potrzeby. Wiele firm musiało zawiesić swoją działalność. Zamknięte pozostają między innymi też szkoły, centra handlowe i zakłady fryzjerskie.

Kilka restrykcji zostało zaostrzonych. W regionach, gdzie liczba nowych infekcji przekracza 200 na 100 tysięcy mieszkańców, zasięg przemieszczania się jest ograniczony do 15 kilometrów od miejsca zamieszkania. Spotkania prywatne są możliwe tylko z jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

Egzekwowanie niektórych zaleceń leży jednak w gestii lokalnych rządów, zwłaszcza tych dotyczących szkół podstawowych. W Berlinie powrót do stacjonarnego trybu nauki ma nastąpić już 18 stycznia.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne