Reklama

Reklama

Koronawirus. W Niemczech rośnie strach przed zakażeniem

Utrzymujące się wysokie bilanse zakażeń koronawirusem coraz bardziej niepokoją Niemców. Po raz pierwszy od końca marca liczba tych, którzy boją się infekcji, zrównała się z liczbą osób, które się nie boją - wynika z sondażu YouGov Germany.

Wyniki nowego sondażu omawia "Die Welt". W połowie grudnia 48 proc. badanych stwierdziło, że "bardzo się boi" lub "raczej się boi" zakażenia koronawirusem. To o cztery punkty procentowe więcej niż w połowie listopada - wynika z internetowego sondażu przeprowadzonego przez YouGov Germany.

Reklama

Jednocześnie liczba tych, którzy "wcale nie boją się" i "raczej nie boją się" infekcji, spadła z 51 do 48 proc. Po raz pierwszy od końca marca liczba tych, którzy boją się zakażenia, jest równa liczbie tych, którzy się nie boją. Obie krzywe zbliżały się do siebie, zwłaszcza od początku grudnia.

Ponadto w porównaniu z połową listopada wzrosła liczba osób, które twierdzą, że sytuacja epidemiczna w kraju się pogarsza. Podczas gdy miesiąc temu 59 proc. z 2000 respondentów było tego zdania, w połowie grudnia było to już 73 proc. Tylko 16 proc. uważa, że sytuacja w Niemczech podczas pandemii się poprawia - w połowie listopada było to 26 proc.

Liczba potwierdzonych nowych przypadków koronawirusa w Niemczech wyniosła w ciągu ubiegłej doby 19 528, zmarło 731 osób z COVID-19 - poinformował Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Łącznie w Niemczech odnotowano dotąd 1 530 180 zakażeń i 27 006 zgonów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL