Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. Ponad 7 tys. nowych przypadków

Jak poinformował w poniedziałek Instytut Chorób Zakaźnych im. Roberta Kocha (RKI), w ciągu ubiegłej doby potwierdzono w Niemczech 7141 zakażeń koronawirusem i 214 zgonów. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii zwiększyła się do 1 040 659, a zmarłych do 46 633.

W dalszym ciągu najgorsza sytuacja panuje w Saksonii i Turyngii, gdzie wirus rozprzestrzenia się najszybciej.

We wtorek odbędzie się przełożone z 25 stycznia spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z premierami krajów związkowych w sprawie ewentualnego przedłużenia lockdownu i wprowadzenia nowych ograniczeń.

Lockdown w Niemczech

Obecnie w Niemczech obowiązuje zakaz opuszczania domów bez konieczności; otwarte są tylko sklepy z artykułami niezbędnymi do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte są szkoły, a niektórzy pracodawcy musieli zawiesić działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostały zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Reklama

Wysoka śmiertelność

Niemcy są obecnie jednym z najbardziej dotkniętych pandemią krajów na świecie, jeśli chodzi o liczbę zgonów z powodu COVID-19. Pod względem wskaźnika śmiertelności zbliżają się do poziomu 11 zgonów na milion mieszkańców.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy