Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. Ponad 19 tysięcy nowych zakażeń

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 19 059 - to najwyższy dobowy przyrost infekcji od wybuchu epidemii. Zmarło 103 chorych na COVID-19 - poinformował w sobotę (31 października) Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

Tym samym od wybuchu pandemii liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 10 452, a osób zakażonych - do 518 753.

Zaostrzyli ograniczenia

Rząd Niemiec i władze krajów związkowych zgodziły się w środę (28 października) zaostrzyć ograniczenia w życiu publicznym od przyszłego tygodnia. - Jesteśmy w dramatycznej sytuacji - skomentowała kanclerz Angela Merkel w Bundestagu.

Zgodnie z ustaleniami w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób. Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby mają być zamknięte od 2 listopada do końca miesiąca.

Reklama

Szkoły i przedszkola będą nadal czynne, również sklepy powinny pozostać otwarte, ale na 10 metrów kwadratowych powierzchni nie może przypadać więcej niż jeden klient.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy