Reklama

Reklama

​Koronawirus w Niemczech. Oktoberfest odwołany po raz pierwszy od drugiej wojny światowej

Z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Bawarii podjął trudną decyzję i odwołał największy oraz najsłynniejszy festiwal piwa na świecie. Oktoberfest nie odbędzie się w tym roku po raz pierwszy od czasu drugiej wojny światowej - informuje "Guardian".

Co roku Oktoberfest przyciąga około sześć milionów odwiedzających. Uczestnicy tłoczą się w piwnych namiotach, stykają się z tysiącami osób i wypijają około pięć milionów litrów piwa. Specyfika imprezy stwarzałaby doskonałe warunki do rozprzestrzeniania się wirusa. Festiwal odbywa się w stolicy Bawarii Monachium od 1810 roku i jest ważnym elementem tradycji regionalnych. Decyzją rządu landu impreza została odwołana po raz pierwszy od czasu drugiej wojny światowej - informuje "Guardian".

Markus Söder, premier Bawarii, która jest jednym z regionów Europy, gdzie pandemia zebrała największe żniwo, uznał, że Oktoberfest stanowiłby zbyt duże zagrożenie dla zdrowia publicznego. Polityk zwracał uwagę, że w dobie epidemii trzeba żyć ostrożnie i dopóki nie ma szczepionki, musimy być rozsądni.

Reklama

Cytowany przez "Guardiana" burmistrz Monachium Dieter Reiter nazwał tę decyzję "gorzką pigułką". Stwierdził, że dla firm biorących udział w festiwalu, to poważny cios finansowy. Dlatego władze nie zwlekały z ogłoszeniem informacji. Burmistrz podkreślił jednak, że w obecnej sytuacji nie mogła zapaść inna decyzja. 

W 2019 roku obroty w czasie kilku tygodni festiwalu wyniosły około sześciu miliardów euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy