Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. Kolejny rekord, ponad 18 tys. nowych zakażeń

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 18 681, do 499 694 - wynika z danych opublikowanych w piątek (30 października) przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Kolejnych 77 osób z COVID-19 zmarło. Tym samym od wybuchu pandemii liczba ofiar śmiertelnych tej choroby w kraju wzrosła do 10 349.

W piątek odnotowano w Niemczech najwyższy dobowy przyrost infekcji od wybuchu epidemii. W czwartek (29 października) informowano o ponad 16 tys. zakażeń, a w środę (28 października) o prawie 15 tys.

Około 6,5 tys. zakażonych wyzdrowiało, co oznacza, że łączna liczba osób, które pokonały infekcję, wzrosła w kraju do ok. 345 700 - informuje RKI.

Z kolei z najnowszego zestawienia amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa wynika, że od wybuchu epidemii w Niemczech stwierdzono 506 381 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a 10 333 osoby zmarły na COVID-19. Ogółem od początku pandemii na świecie zdiagnozowano ponad 45 mln zakażeń i ponad 1,18 mln zgonów.

Reklama

Surowe obostrzenia

Rząd Niemiec i władze krajów związkowych zgodziły się w środę zaostrzyć ograniczenia w życiu publicznym od przyszłego tygodnia w walce z pandemią koronawirusa. - Jesteśmy w dramatycznej sytuacji - skomentowała nazajutrz kanclerz Angela Merkel w Bundestagu.

Zgodnie z ustaleniami w miejscach publicznych będą mogli wspólnie przebywać członkowie tylko dwóch gospodarstw domowych, maksymalnie 10 osób. Restauracje, bary, kluby, dyskoteki i puby mają być zamknięte od 2 listopada do końca listopada. Stołówki będą nadal otwarte.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte pomimo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Również sklepy powinny pozostać otwarte, ale na 10 metrów kwadratowych powierzchni nie może przypadać więcej niż jeden klient.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy