Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. Do biur w Berlinie wracają maseczki

Ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusem w Berlinie od soboty (3 października) obowiązkowe będzie noszenie maseczek w biurach i budynkach administracyjnych - poinformowała przedstawicielka władz Ramona Pop.

Regulacja ta nie dotyczy pracy przy biurku. Nowe zasady są analogiczne do tych, które obowiązują na przykład w berlińskich restauracjach: maseczkę trzeba nosić, jeśli opuszcza się swoje miejsce, bo można wtedy spotkać inne osoby - napisał w środę (30 września) portal rbb24.

Surowsze zasady

Niemiecki rząd federalny i rządy krajów związkowych zaleciły we wtorek (29 września) stosowanie surowszych zasad w walce z koronawirusem, aby zapobiec masowemu wzrostowi liczby zakażeń. Liczba uczestników uroczystości została ograniczona do 50, wyznaczono kary w wysokości 50 euro za podawanie w restauracjach nieprawdziwych danych osobowych.

Reklama

Sytuacja epidemiczna w kraju

Według danych przedstawionych w środę przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Niemczech potwierdzono dotąd 289 219 zakażeń koronawirusem, a łącznie zmarło 9488 osób.

W Berlinie stwierdzono 14,5 tys. infekcji i 228 ofiar śmiertelnych.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy