Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. 49 zgonów w ciągu doby

W Niemczech z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób - poinformował w czwartek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. To wzrost liczby ofiar śmiertelnych o 49 w porównaniu ze środą oraz największy dotychczas dobowy wzrost liczby zgonów.

Według danych RKI w ciągu ostatniej doby w Niemczech wykryto 4 995 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba zainfekowanych to 36 508. Wyzdrowiało dotychczas 3 290 osób.

Z danych zebranych przez dziennik "Die Welt" wynika, że najwięcej chorych jest w Monachium (1 312) oraz w Hamburgu (1 262), ale w żadnym z tych miast nie było dotąd ofiar śmiertelnych.

To największy do tej pory wzrost liczby zgonów

Mimo rekordowej dziennej liczby zgonów w środę Niemcy nadal mają jeden z najniższych współczynników śmiertelności z powodu COVID-19 na świecie.

W środę rzecznik ministerstwa zdrowia radził jednak, by nie wyciągać z tych danych zbyt daleko idących wniosków. Jak ocenił, Niemcy wciąż są na wczesnym etapie epidemii. Dodał, że innym wytłumaczeniem jest fakt, że w Niemczech wcześniej niż w innych krajach Europy zaczęto przeprowadzać dużą liczbę testów, a wśród zainfekowanych jest dużo osób młodych.

Reklama

"Jesteśmy jednak wciąż na początku, więc jest zbyt wcześnie, by ogłaszać, że wszystko jest w porządku. Te liczby mogą się zmienić" - powiedział rzecznik agencji Reutera.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy