Reklama

Reklama

Koronawirus w Niemczech. 25 euro za pięć testów od soboty w dyskoncie

Od soboty w dyskontach Aldi w Niemczech, a od przyszłego tygodnia także w drogeriach Rossmann będzie można kupić szybkie testy na obecność koronawirusa - możliwe do samodzielnego przeprowadzenia. Na początek jeden klient będzie mógł kupić jedno opakowanie.

Oprócz szczepień testowanie to teraz główna strategia rządu federalnego w walce z pandemią koronawirusa. Także sposób na wyjście z lockdownu. Na razie szybkie testy, które każdy może sam przeprowadzić są dostępne tylko w aptekach, ale od najbliższego weekendu to się zmieni.

Reklama

Dyskonty Aldi Nord i Aldi Sued ogłosiły, że od soboty w ich ofercie znajdą się szybkie testy - poinformował dziennik "Bild". Początkowo sprzedaż będzie ograniczona do jednego opakowania na klienta. Pakiet kosztuje około 25 euro. Zawiera pięć testów, których wyniki powinny być dostępne 15 minut po wymazie.

W sieci drogerii Rossmann testy do samodzielnej aplikacji będzie można kupić od przyszłego tygodnia, jednak nie ma jeszcze szczegółów dotyczących ceny.

W ubiegłym tygodniu Federalny Instytut Leków i Wyrobów Medycznych (BfArM) wydał specjalne zezwolenia na trzy produkty do użytku domowego. Próbki pobiera się przez wymaz z nosa.

"Podobno wskaźnik wykrywalności wynosi w przypadku testów 96 procent. Jest to jednak kontrowersyjne. Badania pokazują, że infekcje nie są wykazywane w około 40 procentach przypadków" - napisał "Bild".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje