Reklama

Reklama

Koronawirus w Meksyku. Najwyższa liczba nowych zakażeń i zgonów od początku pandemii

Pandemia koronawirusa w Meksyku nabiera tempa. Minionej doby odnotowano najwyższą dobowę liczbę nowych przypadków zakażeń oraz zgonów. Co więcej, zapas szczepionek, jaki zabezpieczyły do tej pory władze, wyczerpał się.

Według oficjalnych danych meksykańskiego Ministerstwa Zdrowia w środę zmarło 1707 osób po zakażeniu koronawirusem. Łączna liczba zgonów wzrosła tym samym do 161 240, chociaż ocenia się, że w rzeczywistości wynosi ponad 195 tys.

Liczba potwierdzonych nowych infekcji zwiększyła się o 12 153 do prawie 1,89 mln.

Wyczerpały się zapasy szczepionek

Meksyk otrzymał dotychczas zaledwie 766 tys. dawek szczepionki Pfizera i BioNTech, z czego wykorzystano już do szczepień 686 tys. Pozostałe zarezerwowano na podanie drugiej dawki, ale mogą ją otrzymać obecnie tylko nieliczni.

Następna dostawa szczepionek Pfizera spodziewana jest najwcześniej w połowie lutego.

Reklama

Specjaliści alarmują: To nie wystarczy, by powstrzymać pandemię

Rząd Meksyku wydał zgodę na sprowadzenie do kraju i zastosowanie do szczepień rosyjskiej szczepionki Sputnik V. Nie podpisano jednak jeszcze kontraktu na jej dostawę i nie wiadomo, jaka będzie jej wielkość. Rząd spodziewał się otrzymać 400 tys. dawek do końca lutego.

Specjaliści wskazują, że są to wszystko ilości zbyt małe, aby ograniczyć rozwój pandemii. Liczba ludności Meksyku przekracza 130 mln.

Jak informuje Associated Press, rządowa strona internetowa przeznaczona do rejestracji osób pragnących się zaszczepić, kiedy to będzie możliwe, szybko zawiesiła się z powodu zbyt dużej liczby chętnych. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje