Reklama

Reklama

Koronawirus w Meksyku. Najniższa liczba nowych zakażeń od ponad dwóch miesięcy

W ciągu ostatniej doby w Meksyku wykryto 3541 zakażeń koronawirusem, a 320 osób chorych na COVID-19 zmarło - poinformowało w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego (24 sierpnia) ministerstwo zdrowia. To najniższa w tym kraju liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 od 8 czerwca.

Całkowity oficjalny bilans pandemii koronawirusa w Meksyku to obecnie 563 705 wykrytych infekcji i 60,8 tys. zgonów.

Jak przyznają same władze, rzeczywista skala pandemii jest jednak prawdopodobnie znacznie większa ze względu na niewielką liczbę testów wykonywanych w kraju - jedną z najniższych w całej Ameryce Łacińskiej. Od początku pandemii do końca lipca w Meksyku odnotowano ponad 70 tys. więcej zgonów niż zazwyczaj w takim okresie.

Statystyki z ostatnich kilku dni mogą sugerować, że szczyt pandemii Meksyk ma już za sobą. W poniedziałek po raz drugi z rzędu zanotowano mniej niż cztery tys. nowych zakażeń, choć wynika to również z faktu, że po weekendzie notowane liczby są mniejsze ze względu na mniejszą liczbę wykonanych testów.

Reklama

Meksyk pozostaje jednym z najciężej doświadczonych przez pandemię krajów świata. Więcej zgonów związanych z koronawirusem odnotowano tylko w USA i Brazylii. 

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy