Reklama

Reklama

Koronawirus w Korei Południowej. Uznano ich za zdrowych, testy znów dały pozytywny wynik

W Korei Południowej wzrosła liczba osób, którym udało się pokonać koronawirusa, ale ponowne testy znów wykazały u nich obecność patogenu - czytamy w amerykańskim wydaniu "Newsweeka". Pozytywne wyniki testów u tych osób budzą zaniepokojenie w kraju, w którym powoli dąży się do złagodzenia obostrzeń, wprowadzonych w związku z pandemią.

W poniedziałek (13 kwietnia) media donosiły o 116 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Korei Południowej wśród osób, które wcześniej uznano za wyleczone. Jak podaje "Newsweek", eksperci ds. zdrowia sugerują, że koronawirus prawdopodobnie został u nich "reaktywowany", a nie, że doszło do ponownego złapania wirusa.

Trwa ustalanie przyczyn tego zjawiska. 

Oprócz prawdopodobieństwa ponownej aktywacji wirusa, jak pisze "Newsweek", eksperci dopuszczają możliwość, że testy, które wcześniej dały ujemny wynik, mogły być nieprecyzyjne.

WHO: Nie wszyscy wyleczeni mają przeciwciała i są odporni na kolejne infekcje

"Nie wszyscy wyleczeni z COVID-19 mają przeciwciała i są odporni na kolejne infekcje" - wskazują z kolei eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Ci, którzy mają wykrywalny poziom przeciwciał, powinni być chronieni, ale nie wiadomo, przez jaki czas.

Reklama

"Jeśli chodzi o wyleczenie, a następnie ponowne zakażenie, uważam, że nie mamy na to odpowiedzi" - powiedział w poniedziałek (13 kwietnia) na konferencji prasowej ekspert ds. sytuacji nadzwyczajnych WHO, dr Mike Ryan. Dodał, że naukowcy mogą dokonywać szacunków na podstawie odporności na inne koronawirusy, ale te dane są dość ograniczone.

"Wstępne badanie pacjentów w Szanghaju wykazało, że niektórzy nie mieli wykrywalnych przeciwciał, podczas gdy inni mieli ich bardzo wysoki poziom" - podkreśliła epidemiolog WHO, dr Maria Van Kerkhove. Dodała, że to, czy pacjenci z wysokim poziomem przeciwciał są odporni na drugą infekcję, stanowi "osobne zagadnienie".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy