Reklama

Reklama

Koronawirus w Japonii. Rekordowa liczba zakażeń w Tokio

W Japonii potwierdzono w sobotę (1 sierpnia) 1532 przypadki koronawirusa, w tym rekordowe 472 zakażenia w stołecznym Tokio - poinformowały władze, wskazując że czwarty dzień z rzędu w kraju zgłoszono ponad 1000 zakażeń.

W piątek informowano o 1579 infekcjach, w tym 463 w Tokio. Stolica w sobotę, trzeci dzień z rzędu, odnotowuje rekordowe dane, jeśli chodzi o liczbę zakażonych.

Reklama

W sumie od początku epidemii w kraju odnotowano 38 571 przypadków zakażenia, w tym ok. 700 na wycieczkowcu Diamond Princess, który w lutym br. był objęty kwarantanną w Jokohamie. Do tej pory zmarło 1026 osób.

W nagraniu wideo zamieszczonym w internecie gubernator Tokio Yuriko Koike wydała w sobotę ostrzeżenie, wzywając ludzi do mycia rąk, noszenia maseczek i załatwiania spraw w miejscach, które mają wyeksponowane specjalne miejskie naklejki z tęczą, co wskazuje na dobry dystans społeczny.

Jak podkreślają władze, większość ludzi, którzy się zakażają, ma 20-30 lat; najczęściej to oni właśnie zmniejszają swoją czujność, wychodząc np. na imprezy. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje