Reklama

Reklama

Koronawirus. W Japonii i Hongkongu rekordowe przyrosty zakażeń

Służby medyczne w Japonii zgłosiły w środę 795 nowych zakażeń koronawirusem, a władze Hongkongu - 113 nowych infekcji. W obu przypadkach są to najwyższe dobowe przyrosty odnotowane od początku pandemii – podkreślają miejscowe media.

W Japonii liczba wykrywanych zakażeń gwałtownie wzrosła, odkąd władze zniosły pod koniec maja stan wyjątkowy. 

W środę łączny bilans infekcji wzrósł do 27 800, wliczając ponad 700 przypadków zakażeń na statku wycieczkowym Diamond Princess - podała agencja prasowa Kyodo.

Najbardziej dotknięte koronawirusem miasto Japonii

W najbardziej dotkniętym pandemią mieście Japonii, Tokio, zgłoszono w środę 238 nowych infekcji, co podniosło ogólny bilans do 10 054. Od początku kryzysu w całym kraju zmarło ponad 1000 zakażonych koronawirusem pacjentów.

Nieznane źródła zakażeń

Również w Hongkongu odnotowano w środę najwyższy dotychczas dobowy przyrost zakażeń. W 105 spośród 113 nowych przypadków do infekcji doszło na terytorium regionu, co również jest najwyższą dotychczas liczbą wykrytych tam w ciągu jednego dnia infekcji lokalnych - podała publiczna stacja RTHK.

Reklama

W 63 nowych przypadkach władzom nie udało się ustalić źródła zakażenia - przekazało hongkońskie centrum zdrowia. Wywołuje to obawy, że koronawirus szerzy się w społeczeństwie regionu na szeroką skalę.

Trzecia fala

Hongkong, uznawany za jedno z terytoriów stosunkowo dobrze radzących sobie z pandemią, mierzy się obecnie z trzecią falą zakażeń. 

W ciągu ostatniego tygodnia bilans potwierdzonych infekcji wzrósł o ponad pół tysiąca do 2131. Od początku kryzysu w mieście zmarło 14 zakażonych osób.

Z Kantonu Andrzej Borowiak

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy