Reklama

Reklama

Koronawirus w Izraelu. Tylu zakażeń jeszcze nie było

Duże problemy w Izraelu. Jak przekazało tamtejsze Ministerstwo Zdrowia, tylko ostatniej doby odnotowano tam blisko 38 tys. zakażeń koronawirusem. Tylu nowych przypadków nie odnotowano jeszcze od początku pandemii w tym kraju.

W ciągu ostatniego tygodnia w Izraelu każdego dnia odnotowywano najwyższe liczby dotyczące nowych infekcji koronawirusem. Według wtorkowych danych w Izraelu jest obecnie 185 753 chorych na Covid-19. Dwa tygodnie temu w kraju było ich około 15 tys.

Koronawirus w Izraelu. Niepokojące dane

Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin w Izraelu stwierdzono 37 887 nowych zakażeń SARS-CoV-2. To najwięcej od początku pandemii.

Nieco ponad 11 proc. z przeprowadzonych testów wskazało w ciągu ostatniej doby na obecność koronawirusa. Zdaniem ekspertów wiele przypadków pozostaje niewykrytych, ponieważ testy PCR, które przeznaczono dla osób z wysokim ryzykiem ciężkiego przebiegu choroby, zastąpiono testami antygenowymi, z których część przeprowadza się w domach - poinformował portal Times of Israel.

Urzędnicy resortu zdrowia zwracają uwagę na obecność w kraju wysoce zakaźnego wariantu koronawirusa Omikron oraz bardziej niebezpiecznego wariantu Delta. Ostrzegają, że nagły wzrost zakażeń może przeciążyć izraelskie szpitale, które zmagają się również ze wzrostem zachorowań na grypę.

Reklama

Koronawirus w Izraelu. Rząd wzywa do szczepień

Rząd wezwał ponownie mieszkańców Izraela do przyjęcia szczepionek przeciwko COVID-19, które w kraju dostępne są dla każdej osoby powyżej 5. roku życia. Niemal 6 mln osób z 9,5 milionowej populacji Izraela przyjęło dotąd dwie dawki szczepionki. Ponad 4,3 mln Izraelczyków otrzymało też dawkę przypominającą preparatu.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęto w kraju szczepienia osób starszych i pracowników medycznych czwartą dawką szczepionki przeciwko COVID-19

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje